Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Najlepsze życzenia i wierszyki na Mikołaja

31.03.2019

ŻYCZENIA OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Najlepsze życzenia na mikołaja Choć coraz częściej kartki i pocztówki zastępują telefony i portale społecznościowe, wciąż chętnie wysyłamy życzenia na mikołaja, chcąc sprawić radość naszym najbliższym. Po burzliwych konsultacjach z Mikołajem i jego pomocnikami przygotowaliśmy wyjątkowe życzenia dla najmłodszych i… nieco starszych. W końcu tego dnia każdy, niezależnie od wieku, sprawdza, czy w bucie lub w czerwonej skarpecie na kominku siwiuteńka postać w czerwonej czapce pozostawiła dla niego słodki upominek… Dlaczego lubimy wysyłać życzenia na mikołaja?

Mikołajki, czyli dzień, w którym wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, zapowiadają rychłe nadejście Bożego Narodzenia. Na pamiątkę świętego o wielkim sercu, który rozdał cały majątek ubogim i potrzebującym, 6 grudnia obdarowujemy się upominkami. Tego dnia składamy nie tylko życzenia imieninowe wszystkim Mikołajom, ale także mikołajkowe życzenia naszym najbliższym: rodzinie, przyjaciołom czy znajomym z pracy. Niegdyś wierzono, że życzenia mają moc sprawczą. Rymowane życzenia były szczególnie modne w dwudziestoleciu międzywojennym. Zdarzały się wśród nich prawdziwe skarby! Obecnie najczęściej życzenia na mikołaja składamy osobiście, wysyłamy pocztą, a także rozsyłamy do bliskich za pośrednictwem SMS-ów lub portali społecznościowych. To najlepszy dowód naszej miłości i przyjaźni. Życzenia, które ofiarowujemy najbliższym, są najpiękniejszym darem, jaki możemy im ofiarować, ponieważ płyną prosto z serca.

Jakie powinny być życzenia na mikołaja?

Pogodne, radosne, zabawne, serdeczne, ale przede wszystkim szczere. Zdarza się jednak, że wymyślenie życzeń jest kłopotliwe. Chcemy dla naszych najbliższych jak najlepiej, ale nie wiemy, jak zgrabnie ująć myśli w słowa. Przygotowując się do mikołajek, kupujemy drobne upominki dla najbliższych, ale w ostatniej chwili przypominamy sobie, że nie mamy życzeń. Co wtedy? Warto sięgnąć po gotowe wierszyki, które rozbawią najmłodszych lub zaskoczą znajomych z pracy. Oto mikołajkowe życzenia, nad którymi pracował sztab elfów, a sam Święty zaakceptował głośnym: Ho, ho, ho!

Mikołajkowe życzenia dla dzieci i dorosłych

W dzień mikołajek Święty po cichu podarki rozdaje. Nawet w tak ważnym dniu w roku Nie lubi być na widoku. Kiedy nikt nie patrzy, Do bucików wkłada dary. Niech o Tobie też pamięta I zostawi coś na święta!   W tę magiczną noc Niech się spełni marzeń moc! A w czerwonym buciku Niech Mikołaj zostawi Prezentów bez liku!   6 grudnia, jak co roku, Święty z elfami i reniferami Spieszy, by obdarować dzieci upominkami. Życzę Ci, abyś i Ty Otrzymał po zmroku To, na co zasłużyłeś w tym roku!   Niech 6 grudnia, Oprócz upominków, Mikołaj zostawi w Twoim buciku Spokój, radość, miłość, Dobre słowo i życzliwość.   Nie zapominajmy, że życzenia mają magiczną moc: wywoływania uśmiechów i łez wzruszenia!

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Chcesz rabat na darmową dostawę listu?
Zapisz się i odbierz rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Newsletter Zapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Wklej kod w koszyku aby dostać zniżkę
... acha, i jeszcze jedno.

Za chwilę otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem Twojego zapisu do newslettera. Otwórz go i kliknij w link abyśmy mogli wysłać Ci info o rabatach. I gotowe :) ps. jeśli nic nie dostałeś zajrzyj do Spamu lub Ofert.