Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

W jaki sposób dostaję się do Waszych domów?

24.02.2015

W jaki sposób dostaję się do Waszych domów?

Którędy Mikołaj wchodzi do mojego domu? 

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia wszystko staje się jakby bardziej magiczne. Zwierzęta zaczynają mówić ludzkim głosem, w domach pachnie choinkowym igliwiem i smażonym karpiem.

Ludzie są dla siebie milsi, na ich twarzach pojawiają się uśmiechy. Sklepy zaczynają tętnić przedświąteczną gorączką zakupową. Świat, pomimo tego, że na dworze jest wyjątkowo mroźno, staje się bardziej kolorowy i przytulny. Magia, jaką przynoszą Święta Bożego Narodzenia, sprawia, że wszystko jest możliwe – nawet odwiedzenie wszystkich dzieci na całym świecie, by każdemu z nich wręczyć prezent, o jakim marzyło i sprawić, że na twarzy malucha zagości uśmiech.

Zastanawiacie się pewnie nad tym, w jaki sposób dostaję się do Waszych domów. Otóż, zastanawiam się nad tym właściwie dopiero wtedy, kiedy już do was dotrę. Moje renifery bardzo często „parkują” sanie na dachach domów – dzieje się tak szczególnie w przypadku domków jednorodzinnych, chociaż muszę przyznać, że często ląduję także na dachach wieżowców, co napawa mnie ogromnym lękiem, gdyż (aż wstyd się przyznać), boję się takich ogromnych wysokości. Kiedy już zaparkujemy, zaczynam się zastanawiać, w jaki sposób najlepiej dostać się do środka. Uchylone okno to niezwykła rzadkość – szczególnie w krajach, gdzie wigilijny wieczór wiąże się z mrozem. Jeśli jednak nadarzy się taka okazja wysmykuję się właśnie przez nie.

Najpierw stawiam worek za oknem, potem wdrapuję się na parapet, sięgam po wór i wskakuję do środka, później jest już o wiele prościej (wystarczy bowiem znaleźć pokój z choinką). Innym bardzo popularnym i często stosowanym przeze mnie sposobem dostania się do domu jest wejście przez komin. Często wiąże się to z maksymalnym wybrudzeniem mojego cudownego, czerwonego odzienia, jednak chęć obdarowania malucha prezentem jest oczywiście silniejsza ode mnie. Czasami sposobem na dostanie się do waszych domów, który wykorzystuję, jest najzwyczajniejsze zapukanie do drzwi. Wasi rodzice, z którymi czasami współpracuję chętnie mi je otwierają i wskazują pokój, gdzie znajduje się choinka.

Stwórz wiadomość

Podaruj radość

Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Chcesz rabat na darmową dostawę listu?
Zapisz się i odbierz rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Przepisz wynik działania: 1 + 6
Newsletter Zapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Wklej kod w koszyku aby dostać zniżkę