Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

Pamiętnik Świętego Mikołaja

19.08.2019

Mikołaj na wakacjach

 

Ohh wreszcie można odpocząć. Długo się zastanawiałem z moimi elfami gdzie spędzić wakacje i po wielu debatach ustaliliśmy że będzie to morze. Cały czas siedzimy w górach, w śniegu otoczeni sosnami. Trzeba nam jakiejś odmiany. Bede smażył sie na słońcu a moje kakao zastąpię zimną lemoniadą. Elfy mają wziąść foremki do piasku. One cały czas coś muszą robić wieć i tutaj będą pracować. Ja jednak wole odpoczywać

01.08.2018

Zamieć w Norwegii.

Nastał marzec. W większości krajów europejskich powolnymi krokami nadchodzi wiosna. Ale nie tutaj! W Norwegii śnieg nadal sypie białymi płatkami, a dzieci lepią bałwany. Udało nam się dowiedzieć o czym marzą dzieci zanim przegoniła nas ogromna zamieć, zupełnie znikąd! Przynajmniej udało się nam dostać kubek gorącej czekolady zanim ruszyliśmy dalej. Jeszcze tylko zapiszę w swoim dzienniku: tradycyjne zabawki są tutaj coraz popularniejsze – dzieci uwielbiają gry planszowe. Elfi schował swój notes do torby i ruszył w stronę sań Mikołaja.

Podróż Mikołaja. Start!

Pewnego razu, gdy Święty Mikołaj miał wyjątkowo trochę wolnego czasu, usiadł rozmyślając o prezentach na nadchodzący rok. Czy wszystkie dzieci były wystarczająco grzeczne? Jeśli tak, to o jakich marzą prezentach? Jak to sprawdzić? - Powinienem zapytać moich elfów – powiedział Mikołaj. I tak właśnie zrobił. Mikołaj udał się do swoich małych pomocników i zapytał: - Dzieci dostają od nas co roku mnóstwo prezentów, ale skąd wiemy, że właśnie o takich marzą? - Może powinniśmy sprawdzić to osobiście? – zasugerował jeden z elfów - To świetny pomysł! – odrzekł Mikołaj – Powinniśmy niezwłocznie wyruszyć w podróż, żeby zdążyć przed świętami. Kilka minut później cały zaprzęg reniferów był już gotowy do drogi. Siedząc w swoich wielkich saniach Mikołaj powiedział: - Mamy tylko kilka miesięcy, żeby się przygotować i sprawdzić o czym naprawdę marzą dzieci. Ruszajmy w drogę!

O czym śni Św. Mikołaj ?

Śniło mi się dziś, że wiozłem dla dzieci prezenty. Mknęliśmy po przestworzach niczym po wielkiej białej sali pełnej mięciutkich poduszek. Renifery dziarsko ciągnęły ciężkie sanie z prezentami. Rozentuzjazmowane Elfy biegały i skakały, nie przejmując się, gdy kolejny pakunek spadał w czeluście oceanu. Co jakiś czas odwracałem się i wołałem:

- Kochane Elfy pamiętajcie o pasach bezpieczeństwa - muszą być cały czas zapięte!

Wiatr dął z całej siły, a przestraszone renifery odmawiały współpracy. Chociaż zbierało się na burzę śnieżną Elfy nie chciały zapinać pasów. Przeskakiwały z jednego końca sań na drugi, by podziwiać świat z każdej strony…

Tak to jest, kiedy Święta coraz bliżej - wszyscy troszkę się denerwujemy. Miejmy nadzieję, że burza śnieżna nas ominie, Elfy będą grzeczne i trafimy na czas do wszystkich domów!

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Chcesz rabat na darmową dostawę listu?
Zapisz się i odbierz rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Newsletter Zapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Wklej kod w koszyku aby dostać zniżkę
... acha, i jeszcze jedno.

Za chwilę otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem Twojego zapisu do newslettera. Otwórz go i kliknij w link abyśmy mogli wysłać Ci info o rabatach. I gotowe :) ps. jeśli nic nie dostałeś zajrzyj do Spamu lub Ofert.