Używasz przestarzałej przeglądarki internetowej. Proszę zaktualizuj swoją przeglądarkę dla zapewnienia poprawnego wyświetlania strony.

Przejdź do treści

List do Św. Mikołaja – dlaczego warto podtrzymywać tę tradycję?

07.04.2019

LIST OD MIKOŁAJA

Święta to czas magii i radości dzielonej z bliskimi. Dla dzieci oznacza to przede wszystkim prezenty i wizytę Św. Mikołaja. Zarówno jak przed laty, tak i dziś rodzice chcą, by było to jak najlepsze wspomnienie, które zostanie z ich pociechami na całe życie. Co zrobić, by klimat Świąt Bożego Narodzenia udzielił się także najmłodszym? Pomóc w tym może list do Św. Mikołaja.

Pisanie listu od Św. Mikołaja

Już sam proces pisania listu może być dla dziecka niesamowitą przygodą. Warto jednak pamiętać, że rodzice również powinni brać w tym czynny udział. List napisany wspólnymi siłami wzbudzi w dziecku chęć angażowania się w okołoświąteczne czynności. To również dobry moment, by uświadomić dziecku, że to od jego zachowania zależy, czy napisany list doczeka się odpowiedzi. Można w ten sposób skłonić pociechę do autorefleksji i zastanowienia się nad własnym zachowaniem. Wiadomość zwrotna od Św. Mikołaja to nie tylko znakomity upominek, ale i gwarancja, że dobre zachowanie przynosi efekty.

Nauka cierpliwości

List został wysłany, a odpowiedzi od Mikołaja ciągle nie ma? Dzieci pojmują czas trochę inaczej niż dorośli, przez co często oczekują natychmiastowych efektów swoich działań. Dlatego wysłanie listu do Św. Mikołaja może się okazać dobrą lekcją cierpliwości. Dla dziecka będzie to jednoznaczny sygnał, że wszystko ma swoją porę, a upragniony list czy prezent w końcu trafi w jego ręce, wystarczy tylko trochę poczekać. Również upominek, którego otrzymanie wiązało się z czekaniem, wzbudzi większą radość i będzie bardziej doceniony.

Co na prezent?

List do Mikołaja to także świetny sposób, by rozwiązać świąteczne dylematy rodziców. Co kupić dziecku na prezent? Bezpośrednie pytanie może się okazać mało dyskretne, dlatego rodzice unikają go, by nie pozbawić dzieci radości i aury tajemniczości towarzyszącej świętom Bożego Narodzenia. Umieszczenie takiej informacji w liście daje rodzicom gwarancję, że kupiony prezent w sam raz trafi w gusta ich pociechy.   

List od Mikołaja także nowoczesny 

Na List od Mikołaja oczekuje zapewne każde dziecko. Sama odpowiedź może przybrać natomiast różne formy. Może mieć kształt tradycyjnego listu, wykonanego z dbałością o szczegóły oraz z odręcznie odciśniętą złotą pieczęcią. Może także pojawić się w postaci kilkuminutowego wideo pokazującego codzienne obowiązki Mikołaja. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które nie są w stanie jeszcze samodzielnie czytać.  

 

Stwórz wiadomość
Podaruj radość
Ta strona wykorzystuje pliki cookie Więcej›. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis na tym urządzeniu. Możesz to zmienić w swojej przeglądarce.
Chcesz rabat na darmową dostawę listu?
Zapisz się i odbierz rabat
Niepoprawny adres email.
Ups! Twój adres jest już w naszej bazie.
Przepraszamy, wystąpił błąd.
Newsletter Zapisując się tutaj wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera z ofertami rabatowymi.

W każdej chwili możesz się wypisać z tej listy korzystając z linka w mailach od Elfi lub zaznaczając taką opcję na swoim koncie (jeśli je posiadasz). Więcej informacji znajdziesz na stronie Regulamin.
Wklej kod w koszyku aby dostać zniżkę
... acha, i jeszcze jedno.

Za chwilę otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem Twojego zapisu do newslettera. Otwórz go i kliknij w link abyśmy mogli wysłać Ci info o rabatach. I gotowe :) ps. jeśli nic nie dostałeś zajrzyj do Spamu lub Ofert.